Твоє перше побачення з містом Дніпро
Бліц-екскурсія космічною та діловою столицею України Не дивлячись на велику кількість артефактів та багату історію, Дніпро це місто, в яке треба їхати за сучасністю!
Досьє на місто
Засноване 1776 рік

Населення 1 002 900 чол. (четверте місто після Києва, Харкова та Одеси)

Площа міста 405 км2

Більш ніж 2200 вулиць
Більш ніж 94 000 будівель

Дістатися до Дніпра можна літаком , потягом, авто, автобусом.
5 місць, які треба обов`язково подивитися у Дніпрі
Монастирський острів

Найромантичніша і таємнича пам'ятка Дніпра – не просто зона відпочинку, а містична і легендарна локація. У центрі розташувався великий парк атракціонів. Тут можна покататися на величезному колесі огляду, з якого відкривається неймовірний вид на простори річки і панорама міста. Окрасою острова є білосніжна Миколаївська церква. Також, на острові є зоопарк, акваріум, різні кафе, ресторани, водна станція, кінний двір і пляж, де можна покупатися і позасмагати влітку...
Катеринославський бульвар

Розташований в самому центрі міста неофіційний дніпровський «Новий Арбат» є пішохідною зоною. Він переповнений торговими центрами, кафе, ресторанами, бутиками на тлі фонтанів, бруківки та кам'яних лав. Неймовірно красивий Катеринославський бульвар у вечірній час, коли вогні вітрин і ліхтарів надають йому особливу атмосферу і європейський шарм.
Центр "Менора"

Найбільший в світі єврейський комплекс площею 50 м2. Він складається з семи веж, найвища з яких сягає 77 метрів. Разом вони символізують Храмовий семисвічник - символ народу Ізраїлевого. Тут є діловий центр, конференц-зал, концертний зал "Сінай", музей, центр дозвілля, творчі майстерні, готелі, кафе і банкетно-ресторанний комплекс Menorah Grand Palace. Перший поверх "Галерея" виконаний з унікального єрусалимського каменя і мармуру. На трьох поверхах однієї з веж відкрита експозиція музею "Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні" - найбільший на пострадянському просторі меморіальний комплекс, присвячений Голокосту.

Де знайти: вул. Шолом-Алейхема, 4/26.
Національний аерокосмічний музей

Тут ви зрозумієте, чому Дніпро називають космічною столицею України. Це єдиний в Україні музей ракетно-космічної техніки, що вражає своїми розмірами та справжніми експонатами: космічні станції, супутники, бойові ракети, натуральні експонати агрегатів, що входять до складу різних ракетних комплексів.

Де знайти: пр. Гагаріна, 26
Музей АТО

Дніпро став своєрідним блок-постом між Донбасом і рештою регіонів мирної України. Тому й не дивно, що саме тут відкрито єдиний в Україні музей АТО. Він був створений з ініціативи учасників АТО і волонтерів в 2016 році. Музей складається з чотирьох зон окремого емоційного сприйняття, а всі представлені експонати були привезені з місць військового конфлікту.

Де знайти: проспект Дмитра Яворницького, 16.
Інформація для театралів
Театр одного актора "Крик"

Актором і режисером, сценаристом і гримером, художником і костюмером, музичним редактором і сценографом в єдиному не лише в Україні, а й у Європі театрі є одна-єдина людина - заслужений артист України, лауреат численних премій Михайло Мельник.

Де знайти: вулиця Михайла Грушевського, 1.
Обід як частина культурної програми

Вже одна назва ресторану сучасної української кухні «Миші Бляхера» обіцяє зустріч з чимось несподіваним. Атмосферно, оргінально, стильно і, як не дивно, смачно. На кухню йдуть лише фермерське м`ясо, рибу та птицю, зокрема голуби, фазани, кролики, ягнята, а також екологічні овочі, гриби, ягоди, які власноруч тут сушать, в'ялять, коптять, ферментують і консервують. Винна карта «мишей» відзначена всесвітнім винним гідом Wine Spectator. А на закуску – легенда про товариша і напівкримінального одеського авторитета Мишу Бляхера (миші тут ні до чого), який переховувася від правосуддя у Дніпрі і саме в цьому льосі, де тепер ресторан сховав зошит з унікальними рецептами. Там одні смажені чорноморські ставридки і смажена качка з капустою чого варті!

Де знайти: проспект Дмитра Яворницького, 46, у льосі.
5 цікавих фактів про місто Дніпро
· У Дніпрі найдовша набережна в Європі – 23 км

· В Днепре изготавливают ракеты "Зенит", которым до сих пор нет аналогов во всем мире.

· Найстаріша і велика колекція "Кам'яних баб" знаходиться в історичному музеї Дніпра.

· Найперший зведений будинок в Дніпрі це "Потьомкінський палац" 1790 року, зараз "Палац студентів".

· Перший залізобетонний міст в світі і найбільший арочний міст в Європі "Мерефо-Херсонський" знаходиться в Дніпропетровську.

Найдовший житловий будинок в Україні - це дев'ятиповерхівка по проспекту Героїв "Китайська стіна".
Made on
Tilda