Не тільки Октоберфест
Чому Мюнхен — рай для серферів
Текст, фото і відео: Олександр Хоменко
22 вересня у Мюнхені — третьому за величиною місті Німеччини і столиці Баварії— почався знаменитий Октоберфест і люди з усієї планети з'їдуться сюди куштувати баварське пиво. Але Мюнхен відомий далеко не тільки Октоберфестом.
Мюнхен - рай для серферів
Щоранку об 11 і 12 годинах і щовечора о 17.00 під будівлею Нової ратуші на центральній площі Марієнплац збираються натовпи туристів, аби подивитися на 15-хвилинну виставу, яка розігрується на курантах на вежі ратуші.
Центральна площа Мюнхена - Марієнплац, на якій розташована Нова і Стара ратуші, а також собор Фрауенкірхе
 
 
 
 
У цьому місті є кілька всесвітньо відомих музеїв, таких як Пінакотека (Стара і Нова), Гліпотека, Баварський національний музей тощо.
 
 
 
 
 
 
 
 
Німців вважають затятими раціоналістами, впорядковане життя яких у Мюнхені котиться шкереберть щороку наприкінці вересня, коли починається Октоберфест.
Але вони вміють розважатися і без алкоголю, причому дуже оригінально. Мешканцям Мюнхена не потрібно їхати на далекі моря, аби зайнятися таким популярним сьогодні серфінгом.
 
 
 
 
Eisbachwelle, що в перекладі з німецької означає “хвиля на ріці Айсбах” — місце паломництва любителів серфінгу, туристів та й просто охочих подивитися на морські розваги.
 
 
 
 
Айсбах — притока річки Ізар, головної водної артерії Мюнхена. Обидві ріки гірські, тому навіть влітку вода в них прохолодна.
 
 
 
 
 
 
 
 
Але це не спиняє серферів, які цілий рік, навіть взимку приходять покататися на рукотворній хвилі, зробленій неподалік Пінакотеки на краю величезного Англійського саду.
 
 
 
 
 
 
Ця хвиля існує з 1972 року, періодично тут відбуваються змагання між серферами.
 
 
 
 
 
 
Хвилю утворюють дві великі мотузки, прикріплені до моста над рікою і розтягнені у формі літери U
 
 
 
 
Ріка в цьому місці неглибока, а береги забетоновані, тому траплялися випадки травмувань і навіть загибелі серферів.
Тому поруч із хвилею є попередження: "Через сильну течію ця хвиля підходить тільки для досвідчених і вправних серферів".
 
 
 
 
 
 
В попередні роки між владою, яка загрожувала знести хвилю, і групою активістів, які за всяку ціну прагнули зберегти це місце, постійно виникали непорозуміння.
 
 
 
 
 
 
Для того, щоб зберегти Eisbachwelle, активісти навіть створили сайт локації — http://www.eisbachwelle.de/
 
 
 
 
Однак офіційно серфінг на ріці Айсбах було дозволено тільки 2010 року.
Але насправді у Мюнхені цілих три місця, де можна займатися серфінгом на місцевих річках. Кількасот метрів нижче за течією від Eisbachwelle розташована ще одна, трохи менша хвиля. Крім того, є ще хвиля безпосередньо на ріці Ізар неподалік моста Wittelsbacherbrücke.
 
 
 
 
 
 
Серфінг на Eisbachwelle не припиняється і після заходу Сонця.
 
 
На мосту над хвилею вмикають кілька ручних ламп, і розвага триває.
 
 
 
 
 
 
 
 
Найзапекліші серфінгісти приходять сюди і взимку.
Здається, що тут у будь-який час доби хтось є.
 
 
 
 
Made on
Tilda