Перший сезон проєкту «ВеСело»
ГІДНИЙ ФІНАЛ
У січні екіпаж проєкту «ВеСело» знову відправився в дорогу — але на цей раз з подвійно приємною місією, для нагородження переможця першого сезону проєкту села Обертин Івано-Франківської області
Звичайно, можна було відправити іменну табличку з гордим «Краще село 2020 року» поштою — тим більше в цей час, коли служби доставки стали важливішими за будь-які інші форми комунікацій. Але, по-перше, ми відверто засиділися на місці, і як тільки закінчилося голосування на сайті depo.ua, ми стали збиратися в дорогу. По-друге —якщо чесно, просто ще раз хотілося з'їздити в Обертин, і не тільки подивитися, як виглядає село, яке так нам сподобалося взимку, але і зустріти старих знайомих — тому що у всіх селах, куди ми приїжджали з проєктом, у нас залишилися добрі друзі. Ну а тут до друзів — та ще й з такою приємною місією! Звичайно, їхати.
Маршрут
Цікаво, що наші літні рекомендації щодо обраного шляху виявилися не те щоб неспроможними, але злегка підкоригованими сезоном. Найшвидший річний (і найдовший) маршрут через Рівне і Дубно зараз виявився не таким вже й швидким: на дорозі Київ — Любар — Збараж — Тернопіль — Івано-Франківськ транспорту виявилося зовсім мало. Дорога тут не кращої якості, проте спокійно і мальовничо. Тільки на дорогу треба дивитися уважно, і ви без проблем доберетеся до Івано-Франківська годинок за вісім. А ось на шляху через Дубно — забігаючи вперед — нас підстерігали і пробки через сніг, який раптово випав взимку, і навіть справжній затор через аварію, так що зворотний шлях зайняв набагато більше часу, хоча природно, траса від Рівного до Києва, як і раніше, не в приклад краще. Як і в минулу поїздку, на ночівлю ми зупинилися в Івано-Франківську, щоб в Обертині бути рано-вранці.
І ми там були. Рівно о десятій, як і домовилися заздалегідь з Віктором Броніславовичем Хамутом, головою Обертинської сільської ради. Хоча ми, чесно кажучи, до цього договору поставилися легковажно — ну, будемо в десять, або в одинадцять, колись одного ранку. Але, на щастя, виручила природна пунктуальність, і до будівлі сільради ми підкотили в п'ять хвилин на одинадцяту з метою дзвонити голові і шукати людину, яка разом з нами урочисто прикрутить табличку на будівлю. Але не тут-то було. Шукати Віктора Броніславовича не довелося. А втім, нікого шукати не довелося, тому що все село зустрічало нас. З хором і короваєм. От би нам було незручно, якби ми запізнилися і через нас замерзли і хор, і дітки в національних костюмах, і весь люд, який зібрався.

Це було здорово! Дуже зворушливо і мило, з різдвяними піснями і колядками, теплими словами та подяками, але описати всі емоції цієї зустрічі складно — так що пропонуємо вам просто подивитися наш відеозвіт цієї поїздки:
Одне можна сказати точно — проєкт «ВеСело» зажив своїм самостійним повноцінним життям, і для жителів Обертина це не просто якась табличка на будівлі ради, а справжня дорога оцінка всього того, що зроблено сьогодні в Обертині.
Володимир Кучер
Директор філії «Перспектив» компанії МХП
Обертин – один з десяти населених пунктів, де ми орендуємо земельні паї у їх власників. Я безмежно радий тому, що саме Обертин переміг у цьому проекті, адже було дуже багато гідних претендентів. Удвічі приємніше, що переможцем стало саме те село, з яким ми активно взаємодіємо. Багато соціально важливих проектів було реалізовано разом. І я впевнений, що у майбутньому їх буде ще більше. Зараз у компанії МХП нові підходи до співпраці. Вони базуються на співфінансуванні, де частина грошей залучається від ОТГ, частину надає компанія, і таким чином з'являється тісна синергія бізнесу та громади.
І це саме так — адже наше завдання як авторів проєкту тільки показати вам те чи інше село і постаратися розповісти якомога докладніше і яскравіше про його жителів і про те, як вони відстоюють своє право жити в сучасному і процвітаючому українському селі, партнерах та інвесторів, які допомагають українським селам вийти на нормальний, людський рівень існування, про процеси децентралізації, які дозволяють сьогодні абсолютно по-новому підійти до питання «оживлення» сіл.
Василь Ємчук
Менеджер «Благодійного фонда МХП-Громаді»
У Обертині компанія МХП працює вже десять років. Ми дуже тісно співпрацюємо з громадою – вона надзвичайно активна, і нам вдається разом зробити багато добрих спільних справ. Усі читачі та глядачі проекту могли побачити, що село розвивається, а МХП, який представлений на цій території підприємством «Перспектива», не стоїть осторонь від тих проблем, з яким сьогодні стикається село. За десять років нашої співпраці Обертин сильно змінився. Ми бачимо, як сьогодні виглядає школа, дитячий садок. Та мало того – нині Обертин став центром недавно створеної ОТГ, і ми вважаємо, що в цьому також є наш внесок. Зараз ми залучаємо міжнародні благодійні фонди, консолідуємо зусилля для допомоги і підтримки населених пунктів, де ми присутні - в тому числі і в Обертині.
Віктор Хамут
Голова Обертинської селищної ради
Ми, всі жителі Обертина, приємно вражені тим, що в цьому проєкті нас підтримали жителі багатьох населених пунктів і віддали нам перевагу. Дякуємо проєкту за те, що ви висвітлюєте таку тему, бо на превеликий жаль, села у нашій державі сьогодні почувають себе не найкраще, а завдяки таким проектам, як «ВеСело», ми зуміємо всі разом зробити все для того, аби село в Україні було , бо село - це колиска нашої держави.
Ми їхали привітати жителів села Обертин із заслуженою перемогою в першому сезоні проєкту «ВеСело», а в підсумку самі отримали ще більший заряд енергії, оптимізму і масу позитивних емоцій, так що зараз з великим натхненням готуємося до старту нового сезону проєкту — вибираємо кандидатів, прораховуємо маршрути, плануємо поїздки. Так що якщо ви хочете, щоб і ваше село через рік прикрасила табличка «Краще село 2021 року за версією проєкту «ВеСело» — пишіть нам за адресою v.novak@dsnews.ua, і ми обов'язково до вас приїдемо. А потім в січні 2022-року, можливо, і повернемося!
Made on
Tilda