Небо і площі
Наскільки порожнім став Київ під час карантину
Текст, фото і відео: Олександр Хоменко
Ми пройшлися по найпопулярніших місцях столиці і спробували математично підрахувати, наскільки вони спорожніли
Офіційно в Києві живе майже 3 млн людей, або 7% від загальної чисельності всього населення України.

Найбільша кількість жителів в Солом'янському районі - 376 500 осіб. Не набагато від нього "відстали" Деснянський (369 тис осіб) і Дніпровський (357 тис осіб) райони. Майже однакова кількість населення в Дарницькому (345 тис осіб) і Святошинському (342 тис осіб) районах. Найменша кількість киян проживає в Печерському районі - 161 700 осіб. Однак він залишається найбільш густонаселеним районом через свою маленьку площу.
Ми вирішили пройтися по найбільш багатолюдних до карантину місцях столиці і подивитися, скільки людей ходить ними зараз у будні, а також порівняти побачене із доступними статистичними даними щодо наповненості людьми тих чи інших місць у Києві. Офіційні дані щодо пасажиропотоку по кожній зі станцій метро, наприклад, надає прес-служба метрополітену, але як бути із найпопулярнішими площами Києва? Для вирахування приблизної кількості людей, які можуть вміститися на певній території, існує так званий метод Джейкобса.

Герберт Джейкобс в шістдесятих роках спостерігав за акціями протесту проти війни у В'єтнамі прямо зі свого робочого кабінету в університеті Каліфорнії в Берклі. Він зацікавився методикою оцінки чисельності людей і розробив власну формулу. Метод зараз так і називають - "метод Джейкобса". В оригіналі він зводиться до таких цифр:
- при відносно вільному натовпі на одну людину припадає приблизно 10 квадратних футів території (1 людина на квадратний метр);
- при більш тісному - 4,5 квадратних фути (2,4 людини на квадратний метр);
- в дуже щільному натовпі - лише 2,5 квадратних фути (4,3 людини на квадратний метр).

Приблизну територію площ, доступну для пішоходів, ми вираховували за допомогою сервісу Google Earth.
МАЙДАН НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Це найбільша площа міста. Орієнтовна територія, доступна для пішохода, складає 40 тис. 700 квадратних метрів. Така площа може вмістити від 40 до 175 тисяч людей, але під час Євромайдану 2013 - 2014 років тут інколи збиралося і понад 200 тисяч активних громадян, які заповнювали не тільки саму площу, але і всі прилеглі вулиці.
 
 
 
 
 
 
 
 
МИХАЙЛІВСЬКА ПЛОЩА
Орієнтовна територія - майже 14 тисяч квадратних метрів. Може вмістити від 14 тисяч до понад 60 тисяч людей.
СОФІЙСЬКА ПЛОЩА
Приблизна територія - 10800 квадратних метрів. Може вмістити від 10800 до понад 46 тисяч людей.
 
 
 
 
 
 
 
 
КОНТРАКТОВА ПЛОЩА
Приблизна територія (якщо не враховувати площу Контрактового дому) - 31200 квадратних метрів.
КОНТРАКТОВА ПЛОЩА
Може вмістити від 30 тисяч до 130 тисяч людей.
 
 
 
 
 
 
 
 
ПЛОЩА ПЕРЕМОГИ
Приблизна територія (за винятком автотраси, яка проходить через площу) - 18600 квадратних метрів. Може вмістити від 18 тисяч до 80 тисяч людей.
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ
За даними “Інвестиційного атласу України”, вокзал станції «Київ-Пасажирський» щорічно обслуговує 23,5 млн пасажирів, тобто понад 64 тисячі пасажирів на день.
 
 
 
 
 
 
 
 
ПЛОЩА ПЕРЕД СТАНЦІЄЮ МЕТРО "ВОКЗАЛЬНА"
Станція метро “Вокзальна” за офіційними даними обслуговує 54,3 тисячі пасажирів щоденно і є однією із найбільш завантажених у місті.
КНИЖКОВИЙ РИНОК НА СТАНЦІІ МЕТРО "ПОЧАЙНА"
Станція метро “Почайна” за офіційними даними обслуговує 41,2 тисячі пасажирів і є третьою за завантаженістю станцією на Оболонсько-Теремківській лінії після станцій “Мінська” і “Контрактова площа” Сам же книжковий ринок включає понад 700 торгових місць, тут представлені понад 120 видавництв.
 
 
 
 
 
 
 
 
РЕЧОВИЙ РИНОК "ТРОЄЩИНА"
Найбільший ринок міста. Його приблизна територія складає 65 тисяч квадратних метрів
ПЛОЩА ПЕРЕД СТАНЦІЄЮ МЕТРО "ЛІСОВА"
Середній щоденний пасажиропотік на станції - 55,1 тисячі людей. Це друга за завантаженістю з усіх станцій київського метро, більше проходить щодня тільки через станцію “Академмістечко” (58,4 тисячі людей).
 
 
 
 
 
 
 
 
СТАНЦІЯ МЕТРО "ОСОКОРКИ"
Середній щоденний пасажиропотік станції складає 21,6 тисячі людей. Це єдина з підземних станцій київського метрополітену, яку можна побачити навіть зараз, коли метро повністю зачинене для пасажирів.
ЦЕНТРАЛЬНИЙ АВТОВОКЗАЛ
Головна автобусна станція міста. Розрахований на обслуговування 50 маршрутів, щоденне відправлення майже 600 автобусів (а це приблизно 7 тисяч пасажирів). Територія перед автовокзалом складає майже 5 тисяч квадратних метрів, і може вмістити від 5 тисяч до понад 20 тисяч людей.
 
 
 
 
 
 
 
 
СОЛОМ'ЯНСЬКА ПЛОЩА
Приблизна територія - 16600 квадратних метрів. Може вмістити від 16,5 тисячі до понад 71 тисячі пішоходів.
ПЛОЩА НАД СТАНЦІЄЮ МЕТРО "СВЯТОШИН"
Середній щоденний пасажиропотік станції метро складає 25,4 тисячі людей. Крім того, поруч розташовані залізнична станція і речовий ринок.
 
 
 
 
Made on
Tilda